Broşür İndir
Kullanım Kitabı
İndir

Kitapların geçerli revizyonları için
Servosan'a danışınız.

KU-S STD Serisi


KURTARAN KU-S asenkron veya senkron bütün inverterli panolarda kullanılabilir.

KURTARAN KU-S, kurtarma sırasında 220V 50 Hz üreterek ana panoyu besler, uygun bir sıralaşma ile onu revizyona sokar ve sırası gelince de ana panodaki inverterin güç devresini DC gerilimle besler.

Bu çalışma şeklinde, asansör motoru ana panodaki inverterden sürüldüğü ve bu inverterin güç devresi de doğrudan akü ile beslendiği için, uygun gerilim ve kapasitede akü kullanmak şartı ile, KU-S' de bir güç sınırlaması yoktur.

KU-S modüler yapısı ile bütün inverterlere uyumlu şekle getirilebilir.

KU-S de, ana panodaki inverter marka ve modeline göre değişik akü grupları kullanılabilir. Detaylı bilgi için lütfen şekil 1'e bakınız, gerekirse Servosan'a danışınız.

KURTARAN KU-S Ana Pano içine monte edilmek için tasarlanmıştır. Eni 15.5 cm, boyu 32.0 cm, derinliği 15.0 cm, ağırlığı 8. 0 kg 'dır. Çalışma ortam sıcaklığı 0° C - 45° C.'dir.

KU-S ile kurtarmada, ana panodaki inverterin güç devresi doğrudan akü bataryası ile beslenmektedir. Bu yöntem, bu inverteri 220V UPS ile beslemekten daha güvenli ve verimli olduğu için tercih edilmiştir.

Piyasada mevcut uygulamalarda belirli bir gücün üzerinde zaten UPS kullanılmayıp doğrudan aküden besleme yapılmaktadır. Uygulamanın tek tip olması, hem pano üreticilerini hem de sahadaki servis elemanlarını rahatlatacaktır.

Piyasada mevcut değişik markalı inverterler kurtarma durumunda 48V DC den 120V DC ye kadar değişik gerilimlerde çalışmaktadırlar.

Yukarıdaki devre şemasında görüldüğü gibi, KU-S cihazında aküler alt grup ve üst grup olarak iki gruptur.

Alt gruptaki aküler hem KU-S cihazını (220V inverter, kontrol devreleri vs), hem de üst gruptaki akülerle seri bağlanarak ana inverter DC barasını besler.

Bu durumda alt ve üst akü grup akülerin sayısı uygun seçilerek, ana inverter için 48V DC den başlayarak, 60V, 84V 108V ve 120V çalışma gerilimleri seçilebilir.

Kullanılacak akülerin amper-saat kapasiteleri, motor gücüne ve çalışma gerilimine bağlıdır. Gerilim yükseldikçe, aynı güç için aküden çekilecek akım düşecektir.

120V DC de çalışacak bir sistemde, 12 HP ye kadar 4AH kapasite yeterlidir. Diğerleri için Servosan’a danışınız.